VAR MED OCH PÅVERKA - BLI MEDLEM!

Alla medlemmar i Vänsterpartiet Sigtuna Kommun hälsas Välkomna till föreningens årsmöte!

Tema: I Finanskrisens spår

Datum: 17 mars
Plats: Vänsterpartiets lokal, Vänortsringen 9 i Märsta
Tid: 13.00

Efter mötet bjuder vi på smörgåstårta. Medtag ev egen dryck.
Efteråt går de som vill ner till puben för lite eftersläckning, umgänge och gemenskap.

VÄLKOMNA!

Årsmötet hålls en gång per år och är partiföreningens högsta beslutande organ. På årsmötet väljer vi vilka som ska sitta i vår styrelse och vem som ska vara föreningens ordförande. Vi kommer också att diskutera och besluta kring vad vi ska göra och prioritera under det kommande året. Styrelsen kommer att presentera ett förslag till verksamhetsplan som vi utgår ifrån i våra diskussioner. Det är också fritt för alla medlemmar att inkomma med motioner (skriftliga förslag till beslut). Det är bra om dessa inkommer i förväg så att styrelsen hinner behandla dem och så att de hinner skickas ut till alla medlemmar.

Vid frågor kontakta oss på [email protected]

Dela den här sidan:

Kopiera länk